tekst na stronę główną

Marzec 24, 2016 at 1:44 pm

Hotel w sercu Legnicy

Hotel Kamieniczka położony jest w samym centrum Legnicy – “hotel Legnica”, tuż przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta. To tutaj skupiają się zarówno najpiękniejsze miejskie zabytki, galerie sztuki, jak i nowoczesne centra handlowe.

Krótki spacer dzieli nas także od Urzędu Miasta (300 m), rynku wraz z teatrem (400 m), czy historycznego parku miejskiego, który mieści się dosłownie po drugiej stronie ulicy. Jednak sama lokalizacja to nie wszystko, hotele w Legnicy to popularny temat, jest ich sporo. My natomiast możemy pochwalić się również tradycyjną kuchnią, komfortowymi pokojami i przede wszystkim prawdziwie rodzinną atmosferą. Dokładamy wszelkich starań, aby podróżni nawet z najdalszych zakątków świata, dzięki naszej gościnności, rezerwując u nas noclegi, poczuli się tutaj tak dobrze jak u siebie w domu.

Hotel Kamieniczka rozpoczął swoją działalność w 2004 roku i dzięki ciągłemu rozwojowi, oferuje obecnie 48 miejsc noclegowych w 30 pokojach, restaurację (w tym odrębną salę dla osób palących), a także widowiskową salę bankietową, w której organizujemy imprezy okolicznościowe nawet do 120 osób. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu, przystępnym pakietom cenowym i gotowości do spełnienia wszelkich oczekiwań, jest to miejsce idealne zarówno dla pobytów biznesowych, jak i wypoczynkowych.

Podobnie jak sama Legnica, hotele takie jak Kamieniczka i budynek, w którym mieści się Hotel Kamieniczka ma historyczny charakter. Wybudowany w XIX wieku w ścisłej relacji z funkcjonującym naprzeciwko Browarem Legnickim, służył początkowo jako budynek mieszkalny. Następnie przetrwał wojnę i opuszczony czekał czasów swojej ponownej świetności. Dopiero w 2004 roku, odnowiony z zachowaniem oryginalnych elementów architektonicznych zaczął funkcjonować jako Hotel Kamieniczka. Dzięki stałej modernizacji, lokal stanowi unikalne połączenie tradycji z nowoczesnością.

Będąc w pobliżu warto zobaczyć:

  • Gotycką katedrę św. Piotr i Pawła,
  • Kościół Mariacki,
  • Zamek Piastów Śląskich,
  • Zabytkowy Park Miejski,
  • Muzeum Miedzi wraz z galerią Satyrykon,
  • Galerię Sztuki,
  • Teatr im. Heleny Modrzejeweskiej…

Wszelkie dodatkowe informacje o samym hotelu, Legnicy jak i okolicy otrzymają Państwo w naszej recepcji. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.